sobota, 10 lipca 2010

Pierwsze koty za płoty

Na szczęście pierwsze koty za płoty, a właściwie góry. Dziś czułem się już całkiem inaczej niż na początku Touru. Przy tak wysokiej temperaturze, potrzeba dużego samozaparcia by zmuszać się do ciągłego jedzenia w trakcie etapu, a pić raczej z umiarkowaniem.

Ostatni podjazd zacząłem dobrze i tylko jak się troszkę „wypłaszczyło” i zaczęła ciągnąć Astana to jakoś mnie „zdusiło”. Wierzę, że jutro będzie już lepiej, byle tylko dziś trafić na jakiś hotel z klimatyzacją bo w takiej temperaturze trudno spać. Ponoć Lance wrzucił na swój twitter zdjęcie z pokoju hotelowego w którym byli, piętrowe łóżka i oczywiście brak klimy. To są uroki TdF, wysiłek i męczarnia nie kończą się na mecie.

Chavanel. Myślę, że nieczęsto na jednym Wielkim Tourze zdarza się komuś dwa razy wygrać etap i jednocześnie zdobyć koszulkę lidera. Jak ktoś traci pozycję lidera to sporadycznie ją odzyskuje a już bardzo rzadko wygrywając etap. Ładnie ładnie...

foto: corvospro

Dziś pierwsze góry

Wczoraj znów etap podobny do poprzednich, ale tego typu już ostatni. Dziś pierwsze góry. W drugim tygodniu żeby poszedł odjazd trzeba będzie skakać przez minimum godzinę. Pewnie zresztą dziś też tak będzie.

Pytałem Cancellarę jak się dziś czuje, bo moim zdaniem nie straci jeszcze koszuli, on powiada, że sam nie wie, podjazd nie wydaje się ciężki ale nie jest przekonany czy da radę pod długi podjazd. Za to panowie z BMC są pewni, że już dziś Evans założy koszul.

Ja mam nadzieję, że jak się zaczną góry to będę się czuł dużo lepiej, bo póki co szło ciężko.

Taktyka na dziś? myślę że przede wszystkim spokój, może ktoś pójdzie w odjazd, ale liderzy siedzą spokojnie w grupce najlepszych. Dziś nikt by mnie nie hamował ale muszę najpierw znaleźć dobre odczucia.  

foto: corvospro