wtorek, 25 stycznia 2011

Zgrupowanie na Sardynii za nami

W ciągu dziesięciu dni pracy przejechane blisko 1300 km w tym dwa dni na rowerach czasowych, non stop pofałdowany teren i ciepło.

Ja trenowałem zgodnie z uprzednimi założeniami, spokojnie, w siodełku, bez przesilania i ćwiczeń robiąc bazę kilometrową. Codziennie rano chodząc na siłownię jak w grudniu. Body, który był ze mną w pokoju wkurzał się, że mógłbym sobie wymyślić inne godziny przyjmowania gości. Jeśli ktoś ze mną szedł na siłownię, Agnoli lub częściej bracia Sagan, wpierw przychodzili do mnie na kawę, o 6.30 rano! Zresztą z Bodym i Słowakami tworzyliśmy nawet przy stole małą grupę, my ucząc się słowackich słówek, oni starając się rozumieć więcej po polsku.

Nie ukrywam, że wolę trenować w domu. Tu mogę już jeździć dłuższe podjazdy, dziś przejechałem dwa 40 i 50minutowe, między innymi osławiony przez Armstronga Col du Madone. Widzę, że i we Francji jest gdzie trenować, brakuje tylko barów w których można by się zatrzymać w połowie treningu na dobre cappuccino.

Mam teraz sporo pracy aż do wylotu na Teide (za tydzień), tak by w górach móc już pracować na wyższym poziomie a nie męczyć się każdym podjazdem.

Teide będzie pierwszym ważnym etapem przygotowań do Giro, choć wiem, że muszę się tam zjawić niezbyt „brillante”, dojść do szczytu formy na najważniejsze etapy i utrzymać ją do TdF…

3 komentarze:

quis ut deus pisze...

Pan buduje formę na Tour a w Polsce gdzie po dziurawych drogach kiepsko sie jeździ lepiej pobiegać i utrzymywać wagę. W Polsce dla biegaczy-cyklistów pierwszy sprawdzian w marcu w Warszawie a potem półmaraton w Poznaniu.
I podobnie jak we Francji brakuje kafejek gdzie biegacz mógłby wypic ciepłą kawe w czasie treningu;)

Anonimowy pisze...

Mam Pytanie do Sz.P. Sylwestra Szmyda. W jakim czasie jest Pan w stanie pokonać słynne Col du Madone? Jeśli mozna wiedzieć oczywiście. A czy mógłby Pan zaryzykować określenie czasu przejazdu, gdy byłby Pan w najwyższej dyspozycji (np. jak podczs Alpe d'Huez rok temu)? Z Poważaniem - kibic.

Anonimowy pisze...

Witam!
Mógłby się Pan ustosunkować do "wpadki" El pistolero?
Co Pan o tym osobiscie sądzi?